راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

پارک طالقانی تهران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
لیست پارک های دیدنی تهران؛
دسته بندی: تهران گردی

به‌علت قرار گرفتن پارک در ارتفاعات تپه‌ها عباس آباد این پارک دارای چشم‌اندازی مشرف به شهر تهران است.

پارک جنگلی طالقانی تا کنون نام‌های بسیاری عوض کرده است. شاید نام پیشینش را شنیده باشید “پارک جهان کودک”. این پارک در ابتدا زمین کشاورزی بوده و در سال ۱۳۵۰ طرح نوسازی آن شروع شده است. جالب است ک بدانید طراحی آن بر عهده یک شرکت مهندسی اسپانیایی بوده است. بوستان طالقانی در سال ۱۳۶۱ افتتاح شد.

از امکانات این پارک زیبا می‌توان به مسیر پیاده روی، فضاهای ورزشی، وسایل ورزشی، آلاچیق، نیمکت، آبنما، فضای پارکینگ وسیع، بوفه و … اشاره کرد.

جالب است که بدانید این پارک به وسیله پل طبیعت به بوستان آب و آتش متصل شده. پس با بازدید از آن یک تیر و دو نشان می‌کنید و پارک آب و آتش را هم می‌بینید! در ورودی پارک از سمت پل طبیعت حوضچه سنگی درست کرده‌اند که در نوروز مهمان ماهی‌های قرمز شهروندان تهرانی می‌شود!

اگر از این سمت وارد پارک شده اید منظره‌ای شگفت آور در انتظارتان است! یک راه چوبی منحنی وار! چه مکان عالی برای پیاده روی و عکاسی می‌شود!

از این راه زیبا که بگذرید به قسمت جنگلی‌تر پارک می‌رسید. گونه‌های گیاهی مختلفی در پارک دیده می‌شوند که در نوع خود بی‌نظیر هستند. یکی از جالب ترین آنها بلوط ایتالیایی است!

بزرگ‌ ترین پرچم ایران با مساحت ۱۰۰۰ متر مربع در این پارک قرار دارد. این پرچم از نظر ارتفاع میله سومین پرچم بلند دنیا است.

در گشت و گذار درون پارک حتما به گروه‌های ورزشی برمی‌خورید که سرگرم تمرین هستند. بله همانطور که گفتیم پارک طالقانی مکانی مناسب برای انجام تمرینات ورزشی به خصوص تمرینات هوازی است.

نیمکت‌ها و آلاچیق‌های تعبیه شده در پارک هم فضای خوبی برای نشستن و جمع‌های خانوادگی فراهم کرده است. اگر برای پیک نیک به این پارک سر سبز می‌روید نیازی به بردن منقل ندارید. در پارک منقل‌هایی برای سهولت کار شما تعبیه شده است. از بوفه‌ها و بلال فروشی‌های پارک هم غافل نشوید!

چه طور به پارک طالقانی برویم؟

پارک طالقانی در کنار بزرگرا‌ه‌های حقانی، همت و مدرس واقع شده است و از هر ۳ این ها دسترسی دارد.

اگر با خودرو شخصی می‌روید می‌توانید از بزرگراه‌های همت، مدرس و یا حقانی  برای رسیدن به پارک استفاده کنید و اگر نگران جای پارک هستید از بزرگراه حقانی وارد خروجی پارک شوید. در اینجا فضای بزرگ پارکینگ را می‌بینید.

احتمالا بهترین راه استفاده از مترو است. برای رفتن به پارک طالقانی از هر ایستگاه مترویی که در دسترستان است به مترو خط ۱ (قرمز) بیایید و در ایستگاه حقانی از قطار پیاده شوید، حالا در پارک هستید! همچنین می‌توانید با استفاده از مترو در ایستگاه شهید همت هم از قطار پیاده شوید. در این صورت در طرف جنوبی پارک در می‌آیید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید