راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

بوستان آب و آتش تهران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 3٫30 out of 5)
Loading...
لیست پارک های دیدنی تهران؛
دسته بندی: تهران گردی

بوستان آب و آتش با مساحت ۲۴ هزار مترمربع یکی از بوستانهای زیبای شهر تهران است که تجهیزات متفاوتی از سایر بوستانهای پایتخت دارد.

نام این بوستان از داستانی که روایت می‌کند آمده. داستان گلستان شدن آتش بر حضرت ابراهیم!

این پارک زیبا که فضایی مدرن و خاص دارد در سال ۱۳۸۸ افتتاح شد. قرارگیری پارک در کنار بوستان نوروز و بوستان بنادر هم مجموعه کاملی به وجود آورده است. البته ممکن است در هنگام گشت و گذار در مجموعه متوجه نشوید که دارید در سه پارک مختلف قدم می‌زنید! قابل تشخیص هم نیست!

امکانات و تفریحاتی که در این پارک پیش روی شما قرار می‌گیرد عبارت است از، پل طبیعت، گنبد مینا، پل ابریشم، پیست اسکیت و دوچرخه، انواع کافه‌ها و رستوران‌ها، سرویس بهداشتی، فود کورت، پیست سوارکاری، کبوترخانه، برج آتش و آب فشان‌، کالسکه رانی و … .

بهتر است اول از همه سری به پل باشکوه طبیعت بزنید! پل طبیعت در بهار ۱۳۹۳ افتتاح شد و بنای نسبتا جوانی به حساب می‌آید! این پل یک پل معمولی و فقط برای عبور و مرور نیست. وجود کافه‌ها و رستوران‌ها و نیمکت‌های سرتاسر پل هم این حرف را تایید می‌کند! چیز جالب‌تری که حتما توجه شما را هم جلب خواهد کرد فضای سبز پل است. در جای جای این پل زیبا انواع درختچه‌ها، گل‌ها و … به چشم می‌خورد که چهره پل را غیرقابل وصف کرده است! پیشنهاد می‌کنم یک بار فقط به نیت دیدن این پل و البته در شب به پارک آب و آتش بروید.

پل ابریشم هم، که بوستان آب و آتش را به بوستان نوروز متصل می‌کند، مکان خوبی برای قدم زدن است. انتهای این پل به گنبد مینا می‌رسد.

گنبد مینا، که بنای چشم گیر آن نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، نام بزرگترین آسمان نمای ایران است که در تابستان ۱۳۹۳ افتتاح شد. البته این بنا در واقع در بوستان نوروز قرار دارد اما تا پارک آب و آتش هم چند قدمی بیشتر فاصله ندارد! گنبد مینا در واقع یک شبیه ساز از جهان شناخته شده هستی، شامل کلیه کرات، اجرام سماوی، کهکشان‌ها و ستارگان است. این مجموعه همچنین دارای سالن نمایشی است که در آن فیلم‌های علمی نجومی پخش می‌شود.

اگر اهل دوچرخه سواری یا اسکیت هم نیستید از تماشای پیسکت غافل نشوید! همه روزه جوانانی فقط برای اسکیت و دوچرخه سواری به این پیست می‌آیند که با حرکات هیجان انگیزشان سرگرم‌تان خواهند کرد!

در قسمت بالایی پارک پیست اسب سواری وجود دارد که برای علاقه مندان کلاس‌های آموزشی سوارکاری هم برگزار می‌کند.

از دیگر قسمت‌های جالب پارک هم برج آتش و آب فشان‌های زمینی است که در فصل تابستان محل شیطنت و آب بازی بازی بچه‌ها می‌شود!

پارک دارای دو فود کرت مجزا و کافه و رستوران‌های جالبی است. درون پل طبیعت هم کافه و رستوران‌های مدرنی احداث شده است که مکانی دلنشین برای استراحت بعد از گشت و گذار به وجود آورده!

پس همانطور که می‌بینید این پارک زیبا تفریحات زیادی برای سرگرم کردن شما دارد!

چه طور به پارک آب و آتش برویم؟

پارک آب و آتش در خیابان آفریقا نرسیده به چهارراه جهان کودک، انتهای کوچه ژوبین قرار دارد.

با ماشین شخصی در مسیر غرب به شرق بزرگراه شهید حقانی برانید، بعد از چهار راه جهان کودک وارد خیابان دیدار شوید. خودرو را می توانید در حاشیه همین خیابان دیدار پارک کنید یا وارد پارکینگ عمومی بوستان آب و آتش شوید.

از هر ایستگاه مترویی که هستید خود را به ایستگاه مترو طالقانی در خط قرمز برسانید و در این ایستگاه از قطار پیاده شوید و با ۱۵ دقیقه پیاده ‌روی در کنار بزرگراه شهید حقانی به سمت غرب به این پارک برسید. یا سوار تاکسی‌هایی که از این ایستگاه به سمت میدان ونک حرکت می‌کنند شده و از راننده بخواهید شما را در جلوی پارک آب و آتش پیاده کنند. اگر از مترو استفاده می‌کنید از این مسیر هم می‌توانید به پارک برسید: در ایستگاه مترو حقانی خط قرمز از قطار پیاده شوید و بعد از گذشتن از پارک طالقانی و پل طبیعت به این پارک برسید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید