راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

۷ قدم تا موفق شدن به تحصیل در آلمان

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...
رپورتاژ آگهی؛
دسته بندی: راهنمای سفر

تحصیل در آلمان

اگر در رابطه با اقداماتی که می بایست برای موفق شدن به ادامه تحصیل در آلمان انجام دهید ، سردرگم هستید و با توجه به میزان اطلاعات موجود گیج شده اید که چه کارهایی بایستی انجام دهید ، مقاله مناسبی را برای مطالعه انتخاب کرده اید ! ما فرآیند موفق شدن به تحصیل در آلمان را به ۷ مرحله لازم الاجرا ، ساده کرده ایم .

 این ۷ مرحله را یکی پس از دیگری دنبال کنید تا رویای ادامه تحصیل در آلمان خود را به واقعیت تبدیل کنید  .

نحوه درخواست تحصیل در آلمان

۱ – یافتن یک برنامه تحصیلی مناسب

زمان مناسب این اقدام : حداقل سه ماه قبل از تصمیم گیری ، شروع به تحقیق کنید .

این اقدام ، اولین گام شما برای برنامه ریزی ادامه تحصیل شما در آلمان است  .

این گام ، گام دشواری نیست چرا که بسیاری از دانشگاه های آلمان طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را ارائه می دهند که بی تردید دارای کیفیت جهانی هستند . صرف نظر از اینکه در زندگی می خواهید در چه مسیری قدم بردارید ، مطمئنا در آلمان یک برنامه تحصیلی وجود دارد که برنامه های آینده و آرزوی تحصیلی شما را با هم مطابقت می دهد  .

اما اگر قبل از آغاز پرونده درخواست خود برای موفق شدن به تحصیل در آلمان ، به این موضوع توجه نکنید ، ممکن است پیدا کردن دانشگاه و رشته تحصیلی مدتی طول بکشد . تعداد بالای دوره های در دسترس می تواند یکی از دلایلی باشد که شما را دچار سردرگمی کند .

پیشنهاد ما این است در مورد برنامه تحصیلی حداقل ۳ ماه قبل از تصمیم گیری نهایی فکر کنید . این مدت زمان کافی است تا شما بتوانید همه دانشگاه های آلمانی که دوره های مربوط به حوزه حرفه ای شما را ارائه می دهند ، بررسی کنید  .

پیدا کردن یک دانشگاه و برنامه تحصیلی بسیار مهم است ، زیرا همه چیز را تعیین می کند .

۲ – تمام شرایط و الزامات را برآورده کنید

زمان مناسب این اقدام : دو هفته قبل از باز شدن اپلیکیشن می باشد .

اکنون که تصمیم گرفته اید در کدام دانشگاه و رشته حضور پیدا کنید ، می بایست تمامی شرایط را بررسی کنید . بدین منظور، وب سایت دانشگاه ها و بخش مربوط به پذیرش آن ها را بررسی کنید . اگر چیزهایی هست که نمی توانید درک کنید ، بلافاصله با دانشگاه تماس بگیرید .

الزامات و شرایط ورود هر دانشگاه بسته به نوع دانشگاه و دوره ای که شما انتخاب می کنید ، متفاوت است . بنابراین توصیه می شود که بخش های مورد نیاز را چندین مرتبه مطالعه کنید .

زمان بندی بد و اسناد گم شده شایع ترین مسائلی هستند که در این مرحله اتفاق می افتد و هر دو می تواند به تاخیر در پذیرش یا حتی رد درخواست ها منجر شود . برای اجتناب از چنین احتمالی ، باید این اسناد را هر چه زودتر آماده کنید  .

به عنوان مثال ، برای آزمون مهارتهای زبان آلمانی استاندارد ، حداقل نیاز به یک دوره زبان سه ماه دارید . اگر از ابتدا شروع به یادگیری آلمانی کنید ، مدت زمانی که طول می کشد ، طولانی تر از این است .

معادل سازی و اعتبار بخشی مدارک شما ممکن است زمان پردازش مشابهی تا زمانی که برای شما صادر شوند داشته باشد . به منظور جلوگیری از هرگونه تاخیر ناگهانی از ماهیت فرایند ، باید مدارک خود را حداقل ۴ ماه قبل از درخواست پذیرش دانشگاه آماده کنید .

۳ – یادگیری زبان آلمانی

زمان مناسب این اقدام : ۶ ماه قبل از برنامه تحصیلی یا آغاز دوره .

موفقیت شما در دانشگاه های آلمان به مهارت های شما در زبان آلمانی بسیار وابسته است ، حتی اگر برنامه تحصیلی شما به زبان انگلیسی باشد . داشتن دانشی جامع در زبان آلمانی تضمین می کند که شما مواد آموزشی و آنچه در سخنرانی ها آموخته اید را درک می کنید و این در حالی است که قادر به ابراز افکار خود هستید  .

در آلمان ، بیشتر دوره های کارشناسی به زبان آلمانی تدریس می شوند . این در حالی است که بسیاری از برنامه های تحصیلی در سطح تحصیلات تکمیلی به طور کامل یا به طور جزئی به زبان آلمانی تدریس می شوند . به غیر از محیط دانشگاه ، شما غالبا مجبورید با مردم محلی به زبان آلمانی صحبت کنید  .

یادگیری زبان آلمانی ممکن است دشوار باشد ، اما اگر به زودی شروع کنید ، تا زمانی که به آلمان برسید ، به طور کامل آلمانی صحبت خواهید کرد . ما توصیه می کنیم این کار را حداقل ۶ ماه قبل از شروع دوره خود (یا قبل از درخواست اگر مهارت زبان آلمانی مورد نیاز است) برای به دست آوردن یک درک عمومی از زبان آلمانی ، آغاز کنید  .

خب دوستان عزیز در صورت تمایل به مطالعه ادامه مقاله شما را صفحه مورد نظر در وب یست Studyunique دعوت می کنیم . علاوه بر این شما می توانید با مراجعه به وبسایت ما از مشاوره ، مشاورین خبره ما در زمینه تحصیل در خارج از کشور یهره ببرید .

ما یک موسسه اعزام دانشجو معتبر با سابقه درخشان در خدمت شما هستیم .

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید