راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

پارک ساعی تهران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
دسته بندی: تهران گردی

Saei-Park پارک ساعی تهران

پارک زیبای ساعی در سال ۱۳۴۲ ساخته شد. قبل از آن مکان کنونی پارک به وسیله مهندس ساعی درختکاری شده بود. مهندس ساعی بعد ها زمین درختکاری شده را در اختیار وزارت کشاورزی قرار داد و بعد هم این زمین به شهرداری واگذار شد و استاد محجوبی کار طراحی پارک را آغاز کرد. جالب است که بدانید استاد محجوبی همچنین کار نظارت بر ساخت پارک‌های ملت و نیاوران را هم بر عهده داشته‌است. پارک ساعی دارای ۶ در ورودی و مساحتی در حدود ۱۲ هکتار است. در پی توسعه و تجهیز بوستان، بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی درست شده‌اند.

Saei-Park پارک ساعی

قفس و محوطه پرندگان، لاک پشت‌ها، قوچ و …، زمین بازی کودکان، زمین آموزش اسکیت، سرای محله و فرهنگسرا، فوتبال دستی و وسایل ورزشی، آبنمای موزیکال، میز شطرنج و … همه و همه تنها قسمتی از جاذبه‌های این پارک دیدنی است.

Saei-Park پارک ساعی

در محوطه پارک قفس‌های سر بسته و فضاهای محصوری وجود دارد که مخصوص نگهداری حیوانات است. این قسمت از پارک به سبک باغ‌های ژاپنی ساخته شده‌است. در بازدید از این قفس‌ها پرندگانی نظیر انواع طوطی، فنچ، مرغ عشق، طاووس و … را می‌بینید. لاک پشت‌، قوچ‌، غاز، قو و … هم در فضای باز ولی محصور نگهداشته می‌شوند.

قفس حیوانات پارک ساعی

قفس حیوانات پارک ساعی

در پیاده روی درون محوطه پارک به مجسمه‌های جالبی از حیوانات به همراه نام‌شان برمی‌خورید.

نیمکت‌ها و فضای سبز به همراه صدای آب پارک ساعی را به مکانی عالی برای مطالعه و تمرکز بدل کرده است.

در کنار زمین بازی کودکان زمین آموزش اسکیت قرار دارد که برای دختران و پسران سن ۴ تا ۱۸ سال کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند. در گوشه‌ای از پارک فضای سر بسته‌ای با چند میز شطرنج وجود دارد.

Saei-Park پارک ساعی تهران

میز‌های فوتبال دستی هم در گوشه و کنار پارک به چشم می‌خورند و نسبت به بقیه پارک‌ها از کیفیت بهتری برخوردار هستند و هنوز از آسیب به دور مانده‌اند! در نقاط مختلفی از پارک وسایل ورزشی بسیاری برای ورزش دوستان عزیز نصب شده است.

Saei-Park دیدنیهای پارک ساعی

پارک ساعی همچنین امکانات دیگری مانند سرویس بهداشتی، نمازخانه، آلاچیق و … دارد.

چه طور به پارک ساعی برویم؟

پارک ساعی در خیابان ولیعصر، پایین تر از توانیر قرار دارد. از خیابان وزرا هم می‌توانید به این پارک دسترسی پیدا کنید.

از هر جای تهران به وسیله تاکسی خود را به میدان ونک برسانید و سپس سوار بی آر تی‌های مسیر راه آهن – تجریش یا راه آهن – پارک وی بشوید و در ایستگاه پله سوم یا آبشار از بی آر تی پیاده شده و به پارک بروید.

و یا سوار بی آر تی‌های خط گفته شده شوید و در ایستگاه آبشار یا پله سوم پیاده شوید و به پارک ساعی بروید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید