راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

بوستان لاله تهران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
لیست پارک های دیدنی تهران؛
دسته بندی: تهران گردی

Laleh-park-بوستان لاله تهران

امروز سری به بوستان لاله زده ایم. جالب است بدانید که در حدود نیم قرن پیش، محل کنونی این پارک زیبا زمین رژه‌‌ بوده است و در اختیار ارتش قرار داشته. پارک لاله در سال ۱۳۴۵ ساخته شد و “بوستان فرح” نام گرفت. بعد از انقلاب نام این بوستان به “بوستان لاله” تغییر پیدا کرد. شاید بتوان گفت که پارک لاله یکی از پر بازدید ترین بوستان‌های تهران است و نزدیکی این پارک به میدان انقلاب، دانشگاه تهران و موزه هنرهای معاصر باعث این ازدحام جمعیت شده.

Laleh-park پارک لاله تهران

خب بهتر است به سراغ امکانات این پارک دیدنی برویم. وسایل ورزشی، زمین بازی کودکان، فضای بازی، آبنما، مسیر دوچرخه سواری، زمین چمن مصنوعی و کانون پرورش فکری تنها بخشی از امکانات این پارک هستند.

از هر چه بگذریم سخن ورزش خوش تر است! پارک لاله هم مانند اکثر بوستان‌ها از امکانات ورزشی بی‌نصیب نمانده است. وسایل ورزشی استانداردی که در تعداد زیادی از بوستان‌های تهران نصب شده اند هم در پارک لاله وجود دارد. علاوه بر آن میز شطرنج، فضایی برای بازی والیبال و فوتبال، زمین چمن مصنوعی، باشگاه اسکیت و فضای سبز پارک همه و همه شما را به ورزش و فعالیت دعوت می‌کنند. حتما در هنگام گشت و گذار در پارک به جوان‌هایی برمی‌خورید که هر کدام مشغول به ورزش بخصوصی در فضای چمن پارک هستند، پس اگر شما هم جایی برای ورزش‌های هوازی ندارید، پارک لاله مکان مناسبی است!

Laleh-park-پارک لاله تهران

این پارک شامل چند آبنما است که در کنار آنها نیمکت‌هایی برای استراحت و لذت از فضا تعبیه شده اند.

قسمتی از پارک به خاطر نوع معماری و فضای سبز خاصی که دارد به باغ ژاپنی معروف شده، که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان بازدید از آن را از دست ندهید.

دوچرخه سواری در این پارک پر پیچ و خم هم تفریحی بسیار عالی است، به خصوص که مسیر ویژه‌ای برای آن هم تعبیه شده است.

در کل بوستان لاله به خاطر معماری زیبا و بخش‌های مختلفی که دارد حوصله‌تان را سر نمی‌برد و به راحتی می‌توان چند ساعتی را در داخل یا اطرف آن سپری کرد.

بوستان لاله تهران کجاست

کانون پرورش فکری و تئاتر کودکان هم از دیگر بخش‌های پارک هستند که می‌توانند تفریح خوبی برای کودکان باشند.

موزه هنرهای معاصر که در خیابان کارگر شمالی و چسبیده به پارک قرار دارد، میزبان آثار هنری با شکوهی است. بعد از گشت و گذار در این موزه می‌توانید سری هم به پارک بزنید.

بازارچه پارک لاله در خیابان کارگر شمالی و در کنار موزه هنرهای معاصر واقع شده. توصیه می‌کنم در بازدید از پارک حتما به این بازارچه سنتی و گرم هم سری بزنید و از بافت و حال و هوای خاصی آن غرق لذت شوید!

چه طور به پارک لاله برویم؟

بوستان لاله در خیابان کارگر شمالی، تقاطع بلوار کشاورز قرار گرفته است.

اگر با مترو به این پارک می روید، از هر ایستگاه مترویی که به شما نزدیک تر است خود را به ایستگاه مترو میدان انقلاب برسانید، در این ایستگاه از مترو پیاده شده و بقیه مسیر را در خیابان کارگر شمالی به سمت پارک لاله پیاده بروید. همچنین می‌توانید از تاکسی‌هایی که از این خیابان (کارگر شمالی) عبور می‌کنند برای رفتن به پارک استفاده کنید.

می‌توانید سوار تاکسی‌هایی که به میدان انقلاب می‌روند شوید و از آنجا با تاکسی‌های امیر آباد به پارک برسید و یا می‌توانید سوار تاکسی‌هایی شوید که از خیابان کارگر شمالی عبور می‌کنند و در جلوی پارک پیاده شوید.

همچنین، اتوبوس‌های مسیر میدان آزادی – میدان هفت تیر و میدان آزادی – میدان ولیعصر در ضلع جنوبی پارک لاله ایستگاه دارند.

بوستان لاله

بازدید از این پارک زیبا را در برنامه خود بگنجانید، مطمئنا پشیمان نخواهید شد!

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید