راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

پارک هنرمندان تهران

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
لیست پارک های دیدنی تهران؛
دسته بندی: تهران گردی

احداث پارک هنرمندان، یا همان بوستان ایرانشهر، به زمان قاجار باز می‌گردد. این باغ در آن زمان بخشی از اراضی یکی از شاهزادگان قاجاری بوده است. و صاحب آن شخصی به نام فیشر، از معماران آلمانی و باغبان‌های فرنگی آن زمان بود. تا سال ۱۳۷۵ این باغ جز متعلقات نیروهای نظامی بود اما در این سال شهرداری تهران این مکان را به تملک خود در آورد و با تخریب بناهای اضافی، آن را به شکل کنونی تغییر داد.

Honarmandan-Garden آب نما پارک هنرمندان

از امکانات پارک می‌توان به خانه هنرمندان، تماشا خانه ایرانشهر، کتابخانه،بازارها و فروشگاه‌های فروش صنایع دستی،کافی شاپ، رستوران گیاهی، سرویس بهداشتی، زمین فوتبال، زمین بسکتبال و ساختمان مدیریت اشاره کرد.

Honarmandan-Garden پارک هنرمندان

خانه هنرمندان دارای بخش‌های مختلفی مانند نگارخانه‌ها، تماشاخانه، فروشگاه صنایع دستی و آثار هنری و همچنین یک رستوران زیبا است. در این مجموعه رویداد های مختلفی مانند کنسرت‌های موسیقی، نمایشگاه آثار هنری، تئاتر و نمایش فیلم برگزار می‌شود و به نوعی پاتوق اهل هنر است.

تماشاخانه ایرانشهر هم یکی دیگر از مکان‌های دیدنی پارک است که گاهی نمایش‌هایی بر روی صحنه دارد.

Honarmandan-Garden دیدنیهای پارک هنرمندان

وجود خانه هنرمندان و تماشاخانه ایرانشهر و کافه‌های مختلف پارک را به محل گردهمایی هنرمندان و هنر دوستان تبدیل کرده است.

هر از گاهی در پارک نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی برگزار می‌شود که لذت گشت و گذار در پارک را دو چندان می‌کند.

Honarmandan-Garden جاهای دیدنی پارک هنرمندان

دوستداران ورزش! پارک هنرمندان علاوه بر هنر دوستان می‌تواند میزبان اهالی ورزش هم باشد چرا که علاوه بر زمین فوتبال و فوتبال دستی و زمین بسکتبال، وسایل ورزشی بسیاری نیز در پارک نصب شده که می‌توانید از آنها استفاده کنند.

میز فوتبال دستی در کنار زمین فوتسال قرار دارد.

قدم زدن در پارک هم می‌تواند تفریحی بی‌نظیر باشد. تماشای آثار حجمی و مجسمه هایی که با شکوه و زیبایی خود شما را مسحور می‌کنند!

هر گوشه از پارک پر است از این آثار هنری. پیشنهاد می‌کنم تمام پارک را به خوبی بگردید تا همه آنها را ببینید.

Honarmandan-Garden آثار هنری داخل خانه هنرمندان
آثار هنری داخل خانه هنرمندان.

با هر سلیقه و پرهیز غذایی که دارید می‌توانید در پارک هنرمندان خوراکی و نوشیدنی مطابق میلتان را پیدا کنید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد پارک دارای رستورانی مخصوص گیاهخواران است که دارای انواع غذاهای گیاهی مانند کباب، سوپ، لازانیا و… است که طعم‌شان اگر از غذاهای گوشتی بهتر نباشد بدتر نیست! این رستوران جالب جز یکی از جاذبه‌های توریستی پارک به شمار می‌رود.

Honarmandan-Garden رستوران گیاهی پارک
رستوران گیاهی پارک

چه طور به پارک هنرمندان برویم؟

بوستان هنرمندان در نزدیکی میدان هفت تیر و در خیابان ایرانشهر واقع شده است.

به وسیله تاکسی، اتوبوس یا مترو به میدان هفت تیر بروید و از آنجا به سمت خیابان کریم خان زند و سپس به سمت خیابان ایرانشهر حرکت کنید و به پارک هنرمندان بروید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید