راهنمای مسافرت و گردشگری تبلیغات

زیباترین آبشارهای ایسلند

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
5 آبشار شگفت انگیز برای دیدن در ایسلند
دسته بندی: ایسلند

ایسلند یکی از زیباترین کشورهایی است که هر گردشگری باید از آن بازدید کند؛ دیدن مناظر یخی در کنار بخار آب ناشی از فعالیت آتشفشان ها در این کشور توجه هر ماجراجویی را به خود جلب میکند. جاذبه های طبیعی زیادی در این کشور وجود دارد که آبشار از جمله آنهاست. در این مقاله قصد داریم ۵ تا از دیدنی ترین آبشارهای ایسلند را معرفی کنیم:

  1. آبشار سلیالاندفوس

زیباترین آبشارهای ایسلند,seljalandsfoss

Seljalandsfoss یکی از آبشارهای محبوب ایسلند است. بخشی از محبوبیت آن به خاطر این واقعیت است که بازدید کنندگان می توانند پشت آبشار راه بروند-فرصتی منحصر به فرد که شاید یک بار در طول عمر اتفاق بیفتد. یک هشدار – مسیر پشت آبشار در طول ماه های زمستان بسته است. Seljalandsfoss، که حدود ۶۰ متر (۲۰۰ فوت) بیش از یک صخره های آتشفشانی، ارتفاع دارد یکی از زیباترین آبشارهای ایسلند می باشد. بازدید کنندگان می توانند Seljalandsfoss را از طریق جاده سواحل جنوب ایسلند پیدا کنید.

  1. آبشار اسوارتیفوس

زیباترین آبشارهای ایسلند,اسوارتیفوس-svartifoss

اسوارتیفوس یکی از غیر معمول ترین آبشارهای ایسلند است که توسط ستون شش ضلعی بازالت که مانند لوله های بزرگی آویزان هستند قاب شده است. نام این آبشار به معنی آبشار سیاه از این ستون های تاریک گرفته شده است. آبشار اسوارتیفوس در پارک ملی Vatnajökul در جنوب شرقی ایسلند واقع شده است. برای مشاهده این آبشار بسیار زیبا، بازدید کنندگان باید حدود یک مایل پیاده روی کنند تا به آبشار برسند. در این راه بازدید کنندگان می توانند سه آبشار دیگر را نیز ببینند.

  1. آبشار اسکگوافوس

زیباترین آبشارهای ایسلند,آبشار اسکگوافوس-skogafoss

در کشوری با آبشارهای فراوان، آبشار اسکگوافوس یکی از بزرگترین و دیدنی ترین آبشارها است. این آبشار در جنوب ایسلند واقع شده است و از جاده رینگ خیلی دور نیست، این آبشار ۶۰ متر (۲۰۰ فوت) ارتفاع دارد. آبشار اسکگوافوس رویای یک عکاس است، به خصوص در روزهای آفتابی، که یک رنگین کمان زیبا – و یا حتی دو رنگین کمان – در مقابل آبشار اسکگوافوس دیده می شود. بازدیدکنندگانی که می خواهند این آبشار را از بالا ببینند می توانند از پله ها بالا بروند تا به آبشار اسکگوافوس مشرف باشند.

  1. آبشار دتیفوس

زیباترین آبشارهای ایسلند,آبشار دتیفوس-dettifoss

وقتی که بازدید کنندگان برای اولین بار آبشار دتیفوس را ببینید، اکثر آن ها به خاطر قدرت مطلق این آبشار متعجب می شوند. آبشار در پارک ملی واتناجوکول واقع شده است و قوی ترین آبشار در تمام اروپا است. Dettifloss در رودخانه Jokulsa Fjollum از آب های یخچال Vatnajökul تغذیه می شود و ارتفاع آن ۴۵ متر (۱۴۸ فوت) تا Jokulsarglufur می باشد. این آبشار به نام آبشار پرومته نیز معروف است زیرا در فیلم های علمی تخیلی با این نام شناخته شده است.

  1. آبشار گولفوس

زیباترین آبشارهای ایسلند,آبشار گولفوس-gullfoss

آبشار گولفوس یا آبشار طلایی، نامش را از رنگ قهوه ای آب گرفته است. این آبشار با شکوه بزرگترین حجم آبشار را در اروپا دارد. این آبشار به خاطر دو آبشاری که در دو زاویه قرار دارند معروف است. امروزه نبودن این جاذبه توریستی محبوب بسیار سخت است. زمانی سرمایه گذاران خارجی قصد داشتند بر روی این آبشار نیروگاه برق آبی بسازند. اما یک زن محلی به شدت در برابر این پروژه جنگید، حتی تهدید کرد در صورت ساختن نیروگاه، خودش را از بالای آبشار می اندازد. خوشبختانه، تلاش های او به نتیجه رسد و آبشار گولفوس نجات یافت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید